Home / İnternet Dünyası / WordPress Yazılarınızı Otomatik Tweet Atın [wp to twitter]3 Dakika içinde okuyabilirsiniz.

WordPress Yazılarınızı Otomatik Tweet Atın [wp to twitter]3 Dakika içinde okuyabilirsiniz.

Merhaba ziyaretçiler, bu kısa yazımızda, wordpress bloğunuzda yazmış ve yayımlamış olduğunuz yazıların otomatik olarak twitter’da paylaşmak için kullanılan eklentinin nasıl kullanılacağına dair bilgiler yer alacak.

Öncelikle WordPress’e İndirip Kurmamız Gereken Eklentinin Adı,

WP to Twitter

Yukarıdan tıklayarak detaylarına bakabilir, indirip ftp aracılığı ile yükleyebilirsiniz, wordpress admin panelinde bulunan eklentiler kısmından da eklenti arayıp kurma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Aradığınızda eklentinin görünümü aşağıdaki gibidir;

Hemen yükleyin ve aktifleştirin. Aktifleştirdiğinizde ayarlar menüsünde wp to twitter ‘ı göreceksiniz. Tıklayarak ayarlara geçiyoruz.

Yukarıdaki gibi bir ekran ile karşılaşacaksınız.

1. Register this site as an application on Twitter’s application registration page yazan resimde belittiğim yere tıklıyoruz.

Açılan sayfada aşağıdaki gibi twitter kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapmamızı isteyen bir sayfa bekliyor. Bilgilerimizi girip oturum açıyoruz.

Twitter bilgilerimizle giriş yaptıktan sonra kayıt ekranı çıkacak burda istenen bilgiler sitemiz hakkında bilgilerden oluşmaktadır.  Name Sitenizi kısa bir isimle belirtininiz. Description: siteniz hakkında tanıtıcı metin ekleyin 8 – 10 kelimeden oluşan Web site yazılarınızı aktaracağınız sitenizin adresini ekleyin ve en alttki sözleşeyi onaylayıp güvenlik kodunu girerek onaylayınız.

NAME : Sitenizin Adı

DESCRIPTION : SİTENİZİN AÇIKLAMASI

WEBSITE : SİTENİZİN ADRESİ

Bilgilerimizi girip onaylamamıza müteakiben açılan sayfada üst kısımda bulunan butonlar arasında yer alan Settings butonuna tıklıyoruz ve açılan sayfada seçili olan Read only yerine Read and Write seçeneğini işaretleyip onaylıyoruz. Dikkat edin onayladığınız halde halen Read only seçili ise tekrardan aynı işlemi uygulayın işlem geçerli olana kadar tekrarlayın. Aşağıda görünen resimdeki şekilde olmalı

Bu işleme müteakiben Settings tıkladığımız yerde bulunan Details butonuna tıklıyoruz. Açılan sayfada alt kısımlada bulunan Create My Acess token tıklıyoruz ve bilgiler çıkmalı çıkmazsa 2. kez tıklayınız aşağıdaki gibi bir görüntü almalısınız tıklama sonrasında.

Twitter ayarlarında sona geldik arkadaşlar şimdi bu sayfa açık kalırken wordpress yönetim paneliden wp to twitter eklentisi ayar sayfasına gelerek 4 adet boşluk bulunan alanlara twitter ayar sayfasında verilen kodları ekleyecez.  aşağıda resimde istenen 4 adet kod blogu twitter ayar sayfanızda yerleri bellidir. hepsini kopyalayıp gerekli alanlara ekliyoruz ve Connect To Twitter Tıklıyoruz.

Ve son bir adım kaldı artık işlemin sonuna gelmek için tıkladığımız butonun altında yer alan seçenekler arasında bulunan New Post kısmını ister silin ister Yeni konu yazın vs size kalmış ayrıca yazılar, bağlantılar, sayfalar hangilerinin yayınlanıp yayınlanmayacağınıda belirleyebilirsiniz. aşağıda yer alan resimde ben sizler için yeni konu yazacağım. ve sayfalarımında twitter hesabımda yayınlanması için işaretleyeceğim.

Düzenleme ve seçeneklerimizi uyguladıktan sonra ve son işlem olan Sawe WP> Twitter Options butonuna tıklayıp katdettiğinizde sayfanızda bulunan kırmızı uyarıda kalkmış ve bağantınız hazır olacak yazdığınız yeni yazılar twitter hesabınızda yer alacak şayet kurulumdan önce yazdığım yazılarda eklensin derseniz yazıyı açıp güncelle butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Bir yazının daha sonuna geldik değerli arkadaşlar uzun bir yazı oldu ama mutlaka yapmanız gereken  uygulamalardan biri olduğunu unutmayın.

İyi bloglamalar !

 

 

Sizin google aramalarınız :

wordpress facebook eklentisi (otomatik paylaşım yapma)

wordpress sosyal medya otomatik paylaşım

wp-autosharepost ayarları

nextscripts: social networks auto-poster

twitter otomatik paylaşım

wordpress twitter eklentisi

wordpress sosyal medya eklentisi

sosyal ağlarda otomatik paylaşım

About Sinan Duymaz

1995 Bursa doğumluyum. Lise: Ahmet Necati Yılmaz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi/Veritabanı Programcılığı, Üniversite: Uludağ Üniversitesi/Bilgisayar Programcılığı, mezunuyum. 02/2015’te yaptığım domain kaydıyla başlayan araştırma,yazma merakımın sonucunda bir blog sitesi yaratmaya karar verdim ve daha öncelerde program paylaşımı yaptığım sitemi, blog sitesi olarak güncelledim. Bu blogu açmamdaki en büyük sebep; yazmayı ve faydalı şeyler sunmayı sevdiğim içindir. İnternette bu kadar araştırma yapan ve yeni bilgiler öğrenmeyi seven birisi olarak bunları aktarabileceğim ve başkalarının da yararlanabileceği en güzel platformun bana ait olanıdır diye düşündüm. Benimle ilgili ve blogumla ilgili merak ettiğiniz her şey için iletisim@sinanduymaz.com.tr adresine mail atabilirsiniz. Hepinize İyi günler ve iyi bloglamalar diliyorum.

Kontrol Et

içerikleri sildim

Kişisel Blogumdaki Yazıları Neden Sildim?

Öncelikle bu bir saçmalık mıdır diye soruyorum kendime. Çünkü hit alan içerikleri dahi sildim. Belki sıralamalardan düşecek(hit …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir