Home / İnternet Dünyası / WordPress Whatsapp Chat Eklentisi Kurulumu1 Dakika içinde okuyabilirsiniz.

WordPress Whatsapp Chat Eklentisi Kurulumu1 Dakika içinde okuyabilirsiniz.

Whatsapp artık teknoloji ve sosyal medya adına olmazsa olmaz haline geldi. Site üzerinden whatsapp mesajları gönderme eklentisi ziyaretçilerinizin direkt olarak telefonunuza mesaj göndermesini sağlıyor. Tüm wordpress sitelerinde kullanabileceğiniz eklenti basit bir yapıda çalışıyor. Mobil giriş yapan ziyaretçiler, adını sizin belirlediğiniz bir buton sayesinde kendi numaraları üzerinden sizin numaranıza mesaj gönderiyor.

Ücretsiz ama blog gibi sitelerde dezavantaj olarak numaranızın açıkça paylaşılacağını unutmamalıyız. Daha çok kurumsal çalışan kişiler ve firmalar için cevaplayacağız WordPress whatsapp chat eklentisi nasıl kurulur? sorusunu.

WordPress admin panelinizden -eklentiler bölümünden yeni ekle seçeneğini seçerek, whatsapp chat yazıyoruz. Aşağıda görmüş olduğunuz geliştiricisi Alexandre Caporal olan eklentiyi kuruyoruz ve etkinleştiriyoruz.

Whatsapp Chat Eklentisi Nasıl Kurulur?

Eklentiyi etkinleştirdikten sonra wordpress admin panelinizin menüsünden Ayarlar/Whatsapp Chat adımını takip edin.

Aşağıdaki Görseli inceleyin.

Whatsapp chat eklentisi ayarları

Yukarıda gördüğünüz ayarları yapın ve kaydedin.

Eklenti ayarları bu kadar başka bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Güle güle kullanın 🙂

About Sinan Duymaz

1995 Bursa doğumluyum. Lise: Ahmet Necati Yılmaz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi/Veritabanı Programcılığı, Üniversite: Uludağ Üniversitesi/Bilgisayar Programcılığı, mezunuyum. 02/2015’te yaptığım domain kaydıyla başlayan araştırma,yazma merakımın sonucunda bir blog sitesi yaratmaya karar verdim ve daha öncelerde program paylaşımı yaptığım sitemi, blog sitesi olarak güncelledim. Bu blogu açmamdaki en büyük sebep; yazmayı ve faydalı şeyler sunmayı sevdiğim içindir. İnternette bu kadar araştırma yapan ve yeni bilgiler öğrenmeyi seven birisi olarak bunları aktarabileceğim ve başkalarının da yararlanabileceği en güzel platformun bana ait olanıdır diye düşündüm. Benimle ilgili ve blogumla ilgili merak ettiğiniz her şey için iletisim@sinanduymaz.com.tr adresine mail atabilirsiniz. Hepinize İyi günler ve iyi bloglamalar diliyorum.

Kontrol Et

içerikleri sildim

Kişisel Blogumdaki Yazıları Neden Sildim?

Öncelikle bu bir saçmalık mıdır diye soruyorum kendime. Çünkü hit alan içerikleri dahi sildim. Belki sıralamalardan düşecek(hit …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir