Home / İnternet Dünyası / WordPress Sitede 18 Yaş Doğrulama Eklentisi Nasıl Kullanılır?1 Dakika içinde okuyabilirsiniz.

WordPress Sitede 18 Yaş Doğrulama Eklentisi Nasıl Kullanılır?1 Dakika içinde okuyabilirsiniz.

Herkese merhabalar,

Yasaların getirmiş olduğu adult içerikli sitelerinize veya sayfalarınıza  (örneğin: iç giyim kategorisi bulunan alışveriş sitenizde veya adult paylaşımlar yapılan sayfalarınızda) yaşı tutmayanların girmemesi gerekmektedir. Malesef ki bu işlemi sadece yaşım 18 ‘ den büyük onayı ile yapabiliyoruz.

Bu işlemi wordpress kurulu web sitenizde yapmak için sadece 1 eklentiye ihtiyacınız olacak. Bu eklenti ile sitenize girişte veya belirli sayfalarda yaşım 18 den büyük onayı alabilirsiniz.

18 yaş ibaresi örnek olarak verilmiştir. Yani siz eklentiden 20 veya 30 yaş sınırını belirleyebilirsiniz, tamamen ihtiyacınıza göre ayarlamalar yapabiliyorsunuz.

Eklentinin Adı : Age verify 

WordPress eklentiler bölümünden online olarak kurulum yapabilirsiniz.

Ekran görüntüleri:

 

About Sinan Duymaz

1995 Bursa doğumluyum. Lise: Ahmet Necati Yılmaz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi/Veritabanı Programcılığı, Üniversite: Uludağ Üniversitesi/Bilgisayar Programcılığı, mezunuyum. 02/2015’te yaptığım domain kaydıyla başlayan araştırma,yazma merakımın sonucunda bir blog sitesi yaratmaya karar verdim ve daha öncelerde program paylaşımı yaptığım sitemi, blog sitesi olarak güncelledim. Bu blogu açmamdaki en büyük sebep; yazmayı ve faydalı şeyler sunmayı sevdiğim içindir. İnternette bu kadar araştırma yapan ve yeni bilgiler öğrenmeyi seven birisi olarak bunları aktarabileceğim ve başkalarının da yararlanabileceği en güzel platformun bana ait olanıdır diye düşündüm. Benimle ilgili ve blogumla ilgili merak ettiğiniz her şey için iletisim@sinanduymaz.com.tr adresine mail atabilirsiniz. Hepinize İyi günler ve iyi bloglamalar diliyorum.

Kontrol Et

içerikleri sildim

Kişisel Blogumdaki Yazıları Neden Sildim?

Öncelikle bu bir saçmalık mıdır diye soruyorum kendime. Çünkü hit alan içerikleri dahi sildim. Belki sıralamalardan düşecek(hit …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir