Home / Sosyal Medya / Whatsappta Yanlışlıkla Gönderilen Mesaj Nasıl Silinir?2 Dakika içinde okuyabilirsiniz.

Whatsappta Yanlışlıkla Gönderilen Mesaj Nasıl Silinir?2 Dakika içinde okuyabilirsiniz.

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması Whatsappta gönderilen mesajları silmek için yapmanız gerekenleri açıklayacağım.

Whatsapp kullanıcılarının en büyük isteği, gönderilen mesajı silmek ve hatta yanlışlıkla gönderdiğiniz mesajlar nasıl silinir sorusunun artık cevabını verebileceğiz.

Whatsappta artık gönderdiğimiz mesajları silebileceğiz/geri alabileceğiz. Gönderilen mesajı silmek için mesaja basılı tutarak, ekranda çıkan seçenekleri kullanmak yeterli oluyor.

Whatsapp Gönderilen Mesajı Silme

 

Şu anda paylaşılan görsellere bakılırsa gönderilen mesaj yalnızca gönderen kişi için (Delete For Me) ya da herkes için (Delete For Everyone) silinebilmekte. Mesajın herkeste silinmesini sağlayan Delete For Everyone seçeneği kullanıldığında ilgili mesaj için gönderen kişide You deleted this message (Bu mesajı sildiniz), mesajı alan kişide ise This message was deleted (Bu mesaj silindi) uyarısı beliriyor.

Tabii burada değinmemiz gereken bazı önemli noktalar var. Mesajın herkes için silinmesini sağlayan Delete For Everyone seçeneği mesajın gönderiminden sonraki yedi dakikaya kadar aktif durumda ve kullanılabiliyor. Silinen bir mesajı karşı tarafın görüp göremeyeceği konusunda emin olmak mümkün değil. Sildiğiniz bir mesajı karşınızdaki kişi gördüyse bu duruma dair herhangi bir bildirim almıyorsunuz.

WhatsApp’ta gönderilen mesajı silme seçeneği henüz tüm kullanıcılar için aktif değil, dalgalar halinde aktif edildiği için şu anda ilgili seçeneği göremiyorsanız endişeye kapılmanıza gerek yok. Beklemeniz gerekecek.

Whatsappta gönderilen mesajı okunmadan silme

Silinen Mesajı Okuma

Silinen Mesajı Geri Getirme 

About Sinan Duymaz

1995 Bursa doğumluyum. Lise: Ahmet Necati Yılmaz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi/Veritabanı Programcılığı, Üniversite: Uludağ Üniversitesi/Bilgisayar Programcılığı, mezunuyum. 02/2015’te yaptığım domain kaydıyla başlayan araştırma,yazma merakımın sonucunda bir blog sitesi yaratmaya karar verdim ve daha öncelerde program paylaşımı yaptığım sitemi, blog sitesi olarak güncelledim. Bu blogu açmamdaki en büyük sebep; yazmayı ve faydalı şeyler sunmayı sevdiğim içindir. İnternette bu kadar araştırma yapan ve yeni bilgiler öğrenmeyi seven birisi olarak bunları aktarabileceğim ve başkalarının da yararlanabileceği en güzel platformun bana ait olanıdır diye düşündüm. Benimle ilgili ve blogumla ilgili merak ettiğiniz her şey için iletisim@sinanduymaz.com.tr adresine mail atabilirsiniz. Hepinize İyi günler ve iyi bloglamalar diliyorum.

Kontrol Et

Sosyal Medya Uzmanı Nedir? Ne Yapar?

Teknolojinin ilerlemesi ve sosyal medya platformlarının geçerliliğini devam ettirmesi ve günümüzde sosyal medya kullanım oranının …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir