Home / İnternet Dünyası / URL/Link Yapısını Değiştirdim, Hit Düştü!1 Dakika içinde okuyabilirsiniz.

URL/Link Yapısını Değiştirdim, Hit Düştü!1 Dakika içinde okuyabilirsiniz.

Hoşgeldin değerli takipçim,

Herkesin yapmaya cesaret edemediği url yapısını değiştirme işlemini yaklaşık 1 hafta önce gerçekleştirdim.

seo uyumlu url yapısı gerçekleştirirken açık ve güncel olan websiteleri nasıl etkilenir sorusunun cevabını da bizzat yaşayarak öğrendim.

Link yapısını değiştirmek hit kaybettirir mi?

Evet, buna hiç düşünmeden evet diyebilirsiniz. Çünkü arama motorları önceki kayıtlarınızın yani indexlerinizin hepsini silecek. O esnada yeniden indexleyecek. İşte tüm bu aşamalarda sitemin hiti gözle görülür bir biçimde çok fazla düştü. Örnek olarak 5000 olan hit şuan 3000 civarına inmiş durumda. Her geçen gün hit düşüyor. Zamanla ne olacak bu metne ekleme yapacağım.

WordPress Link Yapısını Değiştirmeli miyim?

Bu sorunun cevabı, neden değiştirmek istediğinize göre değişir. Eğer sitenizde çok çok harikulade hit yoksa yol yakınken url yapısını seo uyumlu hale getirin. Çünkü çok fazla hit aldığınızda bu işlemi yapmak için cesaretiniz olmayabilir. Örnek verecek olursam bazı aramalarda ilk sırada olup, şuan 4-5.sayfaya düştüm!

Bu gibi olağan şeyleri göz önünde bulundurmalısınız.

Link yapısını kategori tabanlı , tarih tabanlı , yazı tabanlı yapabilir veya iptal edebilirsiniz.

Benim bloğumun url yapısı SinanDuymaz.Com/Tarih/İçerik şeklindeydi. Şuan gördüğünüz gibi SinanDuymaz.Com/İçerik şeklinde güncelledim. Tabi 1 ay içerisinde tüm indexlerimin oturmasını bekliyorum. İlerleyen zamanlarda bu makaleyi tekrar güncelleyeceğim.

About Sinan Duymaz

1995 Bursa doğumluyum. Lise: Ahmet Necati Yılmaz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi/Veritabanı Programcılığı, Üniversite: Uludağ Üniversitesi/Bilgisayar Programcılığı, mezunuyum. 02/2015’te yaptığım domain kaydıyla başlayan araştırma,yazma merakımın sonucunda bir blog sitesi yaratmaya karar verdim ve daha öncelerde program paylaşımı yaptığım sitemi, blog sitesi olarak güncelledim. Bu blogu açmamdaki en büyük sebep; yazmayı ve faydalı şeyler sunmayı sevdiğim içindir. İnternette bu kadar araştırma yapan ve yeni bilgiler öğrenmeyi seven birisi olarak bunları aktarabileceğim ve başkalarının da yararlanabileceği en güzel platformun bana ait olanıdır diye düşündüm. Benimle ilgili ve blogumla ilgili merak ettiğiniz her şey için iletisim@sinanduymaz.com.tr adresine mail atabilirsiniz. Hepinize İyi günler ve iyi bloglamalar diliyorum.

Kontrol Et

içerikleri sildim

Kişisel Blogumdaki Yazıları Neden Sildim?

Öncelikle bu bir saçmalık mıdır diye soruyorum kendime. Çünkü hit alan içerikleri dahi sildim. Belki sıralamalardan düşecek(hit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir