Home / Siber Saldırı & Hack / Üniversiteyi Hackleyip Notlarını Değiştirdi!1 Dakika içinde okuyabilirsiniz.
Iowa Üniversitesi
Iowa Üniversitesi

Üniversiteyi Hackleyip Notlarını Değiştirdi!1 Dakika içinde okuyabilirsiniz.

Her ne kadar medyada yaptığı suç olarak görünse ve hapis cezası alarak yargılansa da Trevor Graves isimli ABD Vatandaşı Iowa Üniversitesinde okuyan 22 yaşındaki öğrenci, özellikle 2015 ve 2016 yıllarında bir çok kez sisteme sızıp, notları değiştirmiş.

IOVA Üniversitesi

Bu olayı tabiki desteklemiyorum fakat bir açık bulmak büyük bir başarıdır. Kendi ve yaklaşık 5 kişinin notlarını yükseltmiş. Belki not değiştirmeyip büyük bir meblağ karşılığında açığı bildirebilirdi.

Fakat söz konusu siber saldırıyı gerçekleştiren öğrenci, şuan FBI’nın yürüttüğü soruşturmada 10 yıla kadar hapis cezası ile yargılanıyor.

About Sinan Duymaz

1995 Bursa doğumluyum. Lise: Ahmet Necati Yılmaz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi/Veritabanı Programcılığı, Üniversite: Uludağ Üniversitesi/Bilgisayar Programcılığı, mezunuyum. 02/2015’te yaptığım domain kaydıyla başlayan araştırma,yazma merakımın sonucunda bir blog sitesi yaratmaya karar verdim ve daha öncelerde program paylaşımı yaptığım sitemi, blog sitesi olarak güncelledim. Bu blogu açmamdaki en büyük sebep; yazmayı ve faydalı şeyler sunmayı sevdiğim içindir. İnternette bu kadar araştırma yapan ve yeni bilgiler öğrenmeyi seven birisi olarak bunları aktarabileceğim ve başkalarının da yararlanabileceği en güzel platformun bana ait olanıdır diye düşündüm. Benimle ilgili ve blogumla ilgili merak ettiğiniz her şey için iletisim@sinanduymaz.com.tr adresine mail atabilirsiniz. Hepinize İyi günler ve iyi bloglamalar diliyorum.

Kontrol Et

Kali Linux 32 Bit 2018.1 Hızlı Google Drive İndir

Kali Linux, profesyonel penetrasyon testleri ve güvenlik denetimi için gerek duyulabilecek araçlarla donatılmış, Debiantabanlı ve açık …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir