Home / Sağlık & Yaşam / Reyting Cihazı Başvurusu Nasıl Yapılır?1 Dakika içinde okuyabilirsiniz.

Reyting Cihazı Başvurusu Nasıl Yapılır?1 Dakika içinde okuyabilirsiniz.

Reyting Cihazı, TV programlarının, dizilerin, filmlerin, haberlerin yani kısacası televizyonda yayınlanan her şeyin izlenmesini hesaplamaya yarar. Yanlış bilinen bilgiyi düzeltmek istiyorum.

Reyting, herkesin izlemesi ile hesaplanmaz. Reyting ‘i hesaplamak için bazı evlerde reyting cihazı bulunur. Ortalama 3000 adet diye biliyorum. Bu cihazların bağlı olduğu evler hangi programı izlerse, o programın reytingi yükseliyor.

Yani siz tüm mahalle bir diziyi izleseniz de gram etkisi olmayacaktır.

Peki reyting cihazı başvurusu nasıl yapılır? 

Reyting denek başvurusu yapılır mı ?

Peoplemeter ölçüm cihazı başvurusu,  yapılmaz. Yani reyting ile ilgilenen firmanın, belirlediği evlere teklif yapılır ve bu para kazandırmaz. Ufak ev aletleri gibi hediyeler verir.

Bu yüzden peoplemeter cihazı her isteyene bağlanmaz ve herhangi bir başvurusu yoktur.

Reyting nedir, reyting cihazı nedir adlı kapsamlı yazımı okumak için tıklayın.

About Sinan Duymaz

1995 Bursa doğumluyum. Lise: Ahmet Necati Yılmaz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi/Veritabanı Programcılığı, Üniversite: Uludağ Üniversitesi/Bilgisayar Programcılığı, mezunuyum. 02/2015’te yaptığım domain kaydıyla başlayan araştırma,yazma merakımın sonucunda bir blog sitesi yaratmaya karar verdim ve daha öncelerde program paylaşımı yaptığım sitemi, blog sitesi olarak güncelledim. Bu blogu açmamdaki en büyük sebep; yazmayı ve faydalı şeyler sunmayı sevdiğim içindir. İnternette bu kadar araştırma yapan ve yeni bilgiler öğrenmeyi seven birisi olarak bunları aktarabileceğim ve başkalarının da yararlanabileceği en güzel platformun bana ait olanıdır diye düşündüm. Benimle ilgili ve blogumla ilgili merak ettiğiniz her şey için iletisim@sinanduymaz.com.tr adresine mail atabilirsiniz. Hepinize İyi günler ve iyi bloglamalar diliyorum.

Kontrol Et

Özge Ulusoy Nasıl Yaşıyor? Nasıl Besleniyor?

Şüphesiz Türkiye’nin en güzel kadınlarından olan Özge Ulusoy, vermiş olduğu röportajlar ile kendi hayatından bahsetti. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir