Home / Düşüncelerim / Peygamberimizin Komşuları “Zeytin Dalı Şehitleri”3 Dakika içinde okuyabilirsiniz.

Peygamberimizin Komşuları “Zeytin Dalı Şehitleri”3 Dakika içinde okuyabilirsiniz.

Kutsaldır bizim ülkemizde askerlik yapmak. Annemiz, babamız, kardeşimiz, çocuklarımız ve vatandaşlarımız rahat rahat uyusun diye, gece gündüz demeden, günlerce uyumadan, bulunduğu bölgeyi koruyan, bir karış toprağımıza zarar gelmesin diye, vatanımız ve milletimiz uğruna kendi hayatlarını feda eden güzel yürekli insanlar bizim askerlerimiz.

Ülkemizin birlik ve beraberliğini, huzuru ve özgürlüğünü korumak için yapılan operasyonlarda gönülden yer alan, söz konusu vatan olunca gözü hiçbir şey görmeyen, ÖNCE VATAN diyerek arkalarında bıraktıklarını düşünmeden, yar koynuna baş koymadan, doğacak çocuğunu görmeden, arkasında baba diye bağıran çocuğunu duymadan, emin adımlarla vatanı savunan insanlardır bizim şanlı askerlerimiz.

Bismillah diyerek, Allah yardımcımız olsun diyerek çıkarlar yollara! Hava soğukmuş, kar yağıyormuş, yemek yokmuş demeden, yıllardır süren mücadelemizde, “ölürsek peygamber efendimize komşu oluruz!” diyerek yola çıkanlardır Zeytin Dalı Harekatı Şehitleri !

Türkiye’mizin Başlatmış Olduğu Zeytin Dalı Operasyonunda, Şehit Düşen Mehmetçiklerimiz;

1) Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan

Harekatın ilk şehidi. Henüz 5 aylık kızı vardı. Vatanımıza zarar gelmesin diye, gözünü kırpmadan gitti operasyona. Zeytin Dalı Harekatına katıldığını abisinden başkasına söyleyemedi, üzülmesinler, merakta kalmasınlar diye.

Ve bir vasiyeti vardı kahraman abimizin;

Şehit Musa Özalkan Vasiyeti

2) Üsteğmen Oğuz Kaan Usta

Afrin’deki terör hedeflerine yönelik başlatılan ‘Zeytin Dalı Harekatı’nın 4’üncü gününde, Üsteğmen Oğuz Kaan Usta (30 yaşında) şehit oldu. Bir kızı vardı.

3)Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı

Kayseri 1. Komando Tugayı emrinde görevli Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı, Afrin yakınlarında PKK/PYD’li teröristlerle çıkan çatışmada yaralandı. Hastaneye kaldırılan Uzman Çavuş Muratdağı, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. 6 ay önce evlenmişti..

4)Piyade Üstçavuş Fatih Mehmethan

5)Piyade Uzman Çavuş Ali Gümüş

6)Teğmen Muhammed Cihangir Çubukçu

7)Sözleşmeli Er Nurullah Seçen

8)Tankçı Uzman Onbaşı Halil İbrahim Akgül

9)Uzman Çavuş Fırat Karaca

Kısa zaman içerisinde tüm görseller eklenecektir.

10)Uzman Çavuş Ufuk Aktağ

11)Piyade Uzman Cavuş Fevzi Gürsu

12)Piyade Komando Uzman Çavuş Bekir Evren

13)Piyade Uzman Çavuş Selim Vurdal 

14)Uzman Onbaşı Şahin Kaya

15)Piyade Teğmen Ahmet Aktepe

16)Piyade Üstçavuş Ömer Bilal Akpınar

17)Piyade Uzman Çavuş Yunus Emre Doğan

18)Sözleşmeli Er Sergen Pamukçu

19)Piyade Uzman Çavuş Oğuzcan Ekiz

20)Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Şahin

21)Uzman Çavuş Halis Koca

22)Piyade Uzman Çavuş Burak Akalın

23)Piyade Uzman Çavuş Enes Sarıaslan

24)Piyade Uzman Onbaşı Hamza Karacaoğlu

25)Piyade Uzman Çavuş Koray Karaca

26)Piyade Uzman Çavuş Serdar Ege

27)Piyade Astsubay Üstçavuş Hasan Kuş 

28)Pilot Üsteğmen Erdem Mut 

29)Pilot Yüzbaşı Mehmet İlker Karaman

30)Uzman Çavuş Ali Akdoğan

About Sinan Duymaz

1995 Bursa doğumluyum. Lise: Ahmet Necati Yılmaz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi/Veritabanı Programcılığı, Üniversite: Uludağ Üniversitesi/Bilgisayar Programcılığı, mezunuyum. 02/2015’te yaptığım domain kaydıyla başlayan araştırma,yazma merakımın sonucunda bir blog sitesi yaratmaya karar verdim ve daha öncelerde program paylaşımı yaptığım sitemi, blog sitesi olarak güncelledim. Bu blogu açmamdaki en büyük sebep; yazmayı ve faydalı şeyler sunmayı sevdiğim içindir. İnternette bu kadar araştırma yapan ve yeni bilgiler öğrenmeyi seven birisi olarak bunları aktarabileceğim ve başkalarının da yararlanabileceği en güzel platformun bana ait olanıdır diye düşündüm. Benimle ilgili ve blogumla ilgili merak ettiğiniz her şey için iletisim@sinanduymaz.com.tr adresine mail atabilirsiniz. Hepinize İyi günler ve iyi bloglamalar diliyorum.

Kontrol Et

içerikleri sildim

Kişisel Blogumdaki Yazıları Neden Sildim?

Öncelikle bu bir saçmalık mıdır diye soruyorum kendime. Çünkü hit alan içerikleri dahi sildim. Belki sıralamalardan düşecek(hit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir