Home / İnternet Dünyası / Özgün Makale Nedir? Nasıl Yazılır?1 Dakika içinde okuyabilirsiniz.
Özgün Makale Nedir?

Özgün Makale Nedir? Nasıl Yazılır?1 Dakika içinde okuyabilirsiniz.

Zaman zaman veya işin içerisindeyseniz sıklıkla gördüğünüz özgün makale hakkında neler biliyorsunuz? Bilgileriniz ne kadar doğru?

Özgün Makale Nedir?

Özgün Makale, daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış yazıdır. Tabi bu yazının tamamının kişinin kendi düşüncesi olması demek değildir. İnternet dünyasında çok aranan özgün makale tabiri, sitelerin ziyaretçilerinin artmasındaki en büyük etken olduğunu unutmamalıyız.

Örneğin süt helvası konusunda makale yazacak olan biri, ezberinde bildiklerini kaleme alabilir. Ama süt helvasının nasıl yapılacağını bilmeyen birisi tarif yapamaz denilemez. Yemek veya tatlı tarifi veren bir siteye girerek orda anlatılanları kendi anlatımı ile kaleme alması makalenin  özgünlüğünü bozmaz.

Özgün Makale Nasıl Yazılır?

Örneğin süt helvası malzemeleri yazarak bir siteye girdiniz. Malzemelerde tereyağı yerine margarin yağ yazmak özgün yapar fakat işe yararlığını kaybettirir. Bunun yerine damak tadınıza göre bir miktar tereyağı yazmanız hem içeriğin yararlılığını sürdürür hemde özgün makale yazmış olursunuz.

Özgün Makalenin Önemi

Google yandex Bing gibi arama motorları için özgün makale yazmak sitenin hitini arttıracaktır. Arama motorları yapay zeka ile çalıştığı için sürekli aynı makaleyi okuyup kaydetmezler. Hatta o siteye kötü not verirler. Bu yüzden makale yazarken veya yazdırırken bunları göz önünde bulundurarak makalenin özgün olmasına dikkat etmelisiniz.

About Sinan Duymaz

1995 Bursa doğumluyum. Lise: Ahmet Necati Yılmaz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi/Veritabanı Programcılığı, Üniversite: Uludağ Üniversitesi/Bilgisayar Programcılığı, mezunuyum. 02/2015’te yaptığım domain kaydıyla başlayan araştırma,yazma merakımın sonucunda bir blog sitesi yaratmaya karar verdim ve daha öncelerde program paylaşımı yaptığım sitemi, blog sitesi olarak güncelledim. Bu blogu açmamdaki en büyük sebep; yazmayı ve faydalı şeyler sunmayı sevdiğim içindir. İnternette bu kadar araştırma yapan ve yeni bilgiler öğrenmeyi seven birisi olarak bunları aktarabileceğim ve başkalarının da yararlanabileceği en güzel platformun bana ait olanıdır diye düşündüm. Benimle ilgili ve blogumla ilgili merak ettiğiniz her şey için iletisim@sinanduymaz.com.tr adresine mail atabilirsiniz. Hepinize İyi günler ve iyi bloglamalar diliyorum.

Kontrol Et

içerikleri sildim

Kişisel Blogumdaki Yazıları Neden Sildim?

Öncelikle bu bir saçmalık mıdır diye soruyorum kendime. Çünkü hit alan içerikleri dahi sildim. Belki sıralamalardan düşecek(hit …

2 Yorumlar

  1. MERHABA FAYDALI YAZILAR TEŞEKKÜRLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir