Home / Sorun & Çözüm / Laptop Ekran Kapağını Kapatınca Bilgisayar Kapansın/Kapanmasın1 Dakika içinde okuyabilirsiniz.

Laptop Ekran Kapağını Kapatınca Bilgisayar Kapansın/Kapanmasın1 Dakika içinde okuyabilirsiniz.

Laptop/Dizüstü bilgisayarımız ekran kapağını kapattığımızda otomatik olarak uyku moduna geçmektedir. Bu durumu önlemek için aşağıdaki adımları takip edin.

 

  • Simgelerin olduğu alandan pil/güç simgesine tıklıyoruz ve Diğer güç seçenekleri’ne giriyoruz.

 

  • Açılan pencerenin solundan “Kapak kapatıldığında yapılacakaları seçin” seçeneğine tıklıyoruz.

  • Eğer kapak kapatıldığında bilgisayarım kapanmasın istiyorsanız aşağıdaki Kapak Kapatıldığında alanlarını pilde ve prize takılı bölümlerine hiçbir şey yapma seçeneğine getiriyoruz.
  • Eğer kapak kapatıldığında bilgisayar kapansın istiyorsanız “Kapat” seçeneğine getiriyorsunuz.

İşlemler bu kadar, kolay gelsin..

About Sinan Duymaz

1995 Bursa doğumluyum. Lise: Ahmet Necati Yılmaz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi/Veritabanı Programcılığı, Üniversite: Uludağ Üniversitesi/Bilgisayar Programcılığı, mezunuyum. 02/2015’te yaptığım domain kaydıyla başlayan araştırma,yazma merakımın sonucunda bir blog sitesi yaratmaya karar verdim ve daha öncelerde program paylaşımı yaptığım sitemi, blog sitesi olarak güncelledim. Bu blogu açmamdaki en büyük sebep; yazmayı ve faydalı şeyler sunmayı sevdiğim içindir. İnternette bu kadar araştırma yapan ve yeni bilgiler öğrenmeyi seven birisi olarak bunları aktarabileceğim ve başkalarının da yararlanabileceği en güzel platformun bana ait olanıdır diye düşündüm. Benimle ilgili ve blogumla ilgili merak ettiğiniz her şey için iletisim@sinanduymaz.com.tr adresine mail atabilirsiniz. Hepinize İyi günler ve iyi bloglamalar diliyorum.

Kontrol Et

Harddiski Bölmek | D sürücüsü oluşturmak | Resimli Anlatım

Merhaba Pek Kıymetli Ziyaretçi, Öncelikle şunu öğrenmeliyim. Bilgisayarınıza format atarken D sürücünü silmediniz ama D …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir