Home / Düşüncelerim / Kişisel Blogumdaki Yazıları Neden Sildim?2 Dakika içinde okuyabilirsiniz.
içerikleri sildim
içerikleri sildim

Kişisel Blogumdaki Yazıları Neden Sildim?2 Dakika içinde okuyabilirsiniz.

Öncelikle bu bir saçmalık mıdır diye soruyorum kendime. Çünkü hit alan içerikleri dahi sildim. Belki sıralamalardan düşecek(hit alanlar iptal zaten) belki de faydası olacak. Aslında google benim sildiğim bazı içeriklere kaliteli diyerek üst sıralara çıkarmıştı. Ama üzerinden hem zaman geçerek güncelliğini yitirmesi hemde içeriğin bana göre artık kalitesiz oluşu bu adımı atmama karar verdirmişti. Aslında gerekli yönlendirme ve tanıtımlar yapılarak gelen hitleri elimde tutabilirdim. Eğer siz içeriklerinizin güncelliğini yitirdiğini düşünüyorsanız benim yaptığımı yapmayın.

Değerli blogcular bilir, sitesinin istediği yere gelmesinin muhteşem birşey olduğunu. Aslında benimle çokta alakası olmayan bir çok aramada zirvedeyim. Bunun da keyfi bir başka tabi. Blog’cu olmak azmetmek demektir. Eğer bir blog yazmaya karar verdiyseniz, daha önce özenerek yazdığınız içerikleri silmenin zamanı geleceğini de unutmayın. Yada tamamen kalıcı içerik üretmenin yollarını arayın.

Yıllar önce yazmış olduğum bazı içerikler, blogumun kalitesininin düşürdüğünü düşündüğüm içeriklerdi. Bende bu yüzden hit varmış, gelen giden varmış demeden bir çırpıda sildim hepsini.

Her zaman para kazanmak yaramaz insana. Kişisel blogtan para kazanmak çok zor bir süreçtir. Şahsen ben bu işi para kazanmak için değil, boş zamanlarımda vakit geçirmek için yapıyorum. Para kazanılır mı? Şimdi diyeceksiniz o zaman neden reklam koydun sitene? Neden reklam alıyorsun?

Gelen bir şeye kim hayır der ki? Ama gelmese de olur diyebilirim. Ne olmuş para kazanamadıysam, boş zamanlarımı değerlendirdim ya.

Peki siz içeriklerinizin kalitesinin düştüğüne inanıyorsanız ne yapmalısınız?

Bunun için eski içeriğinizin en başına, bu içerik güncelliğini yitirmiş olabilir yeni içeriğimizi okumak için tıklayın gibi bir metin hazırlayabilir ve ilgili içeriği ziyaretçinin görmesini sağlayabilirsiniz. Yada aynı içeriği (url bakımından) güncelleyebilirsiniz. Link yönlendirmeleri yapabilirsiniz.

Ziyaretiniz için teşekkür ederim.

About Sinan Duymaz

1995 Bursa doğumluyum. Lise: Ahmet Necati Yılmaz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi/Veritabanı Programcılığı, Üniversite: Uludağ Üniversitesi/Bilgisayar Programcılığı, mezunuyum. 02/2015’te yaptığım domain kaydıyla başlayan araştırma,yazma merakımın sonucunda bir blog sitesi yaratmaya karar verdim ve daha öncelerde program paylaşımı yaptığım sitemi, blog sitesi olarak güncelledim. Bu blogu açmamdaki en büyük sebep; yazmayı ve faydalı şeyler sunmayı sevdiğim içindir. İnternette bu kadar araştırma yapan ve yeni bilgiler öğrenmeyi seven birisi olarak bunları aktarabileceğim ve başkalarının da yararlanabileceği en güzel platformun bana ait olanıdır diye düşündüm. Benimle ilgili ve blogumla ilgili merak ettiğiniz her şey için iletisim@sinanduymaz.com.tr adresine mail atabilirsiniz. Hepinize İyi günler ve iyi bloglamalar diliyorum.

Kontrol Et

Erkekler Neden Kahveye Gider?

Bazı erkekler var cool mekanlardan çıkmaz. Cafe, bar, restoran demeden gezerler. Bu arkadaşlara lafımız yok. …