Home / Cihazlar / iPhone X Ekranı Soğuk Havalarda Çalışmayabilir1 Dakika içinde okuyabilirsiniz.
images (5)

iPhone X Ekranı Soğuk Havalarda Çalışmayabilir1 Dakika içinde okuyabilirsiniz.

iphone X, dünya genelinde yaklaşık 2 haftadır kullanılmaya başladı. Bu süre zarfında iphone kullanıcıları uzun bir süre test etme imkanı bulmuş oldu.

images (2)

Çift kamerası, ve tasarımı ile dikkat çeken iphone X’in bir kullanıcı soğuk havalarda dokunmatik ekranın yanıt vermediğini tespit etti. OLED yanması ve soğuk havalarda tepkisizleşen iphone X için, Apple bu sorunu düzelteceğini duyurdu. Bir yazılım güncellemesi ile ortaya çıkan bu sorunun hızlı bir şekilde çözüleceği açıklaması yapıldı.

Bu hatayı fark eden kullanıcı, “Dışarı çıkınca iPhone X ekranımın çok tepkisizleştiğini fark ettim. Soğuk havada donması kelimenin tam anlamıyla 2 saniye sürüyor ve ekranım çok tepkisiz bir şekilde duruyor. Web sitelerinde gezinmeyi deniyorum ve parmağımı kaydetmiyor. Çok dikkat çekici.” açıklamasını yaptı.

images (3)

Yine iphone X kullanan bazı kullanıcılar da aynı problemi dile getirdi.

Apple, Loop isimli hatayı bildiren kullanıcıya yanıt olarak bir yazılım güncellemesinin işe yaradığını bildirdi.

Apple, “Soğuk bir çevrede hızlı bir değişiklik yaptıktan sonra iPhone X ekranının dokunmaya geçici olarak tepkisiz kalacağı durumların farkındayız. Birkaç saniye sonra ekran yine tamamen duyarlı hale gelecektir. Bu, gelecek bir yazılım güncellemesinde ele alınacaktır.” Dedi.

images (4)

Ülkemize henüz gelmeyen bu telefonu  almadan önce tüm sorunların çözülmüş olduğundan emin olun.

About Sinan Duymaz

1995 Bursa doğumluyum. Lise: Ahmet Necati Yılmaz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi/Veritabanı Programcılığı, Üniversite: Uludağ Üniversitesi/Bilgisayar Programcılığı, mezunuyum. 02/2015’te yaptığım domain kaydıyla başlayan araştırma,yazma merakımın sonucunda bir blog sitesi yaratmaya karar verdim ve daha öncelerde program paylaşımı yaptığım sitemi, blog sitesi olarak güncelledim. Bu blogu açmamdaki en büyük sebep; yazmayı ve faydalı şeyler sunmayı sevdiğim içindir. İnternette bu kadar araştırma yapan ve yeni bilgiler öğrenmeyi seven birisi olarak bunları aktarabileceğim ve başkalarının da yararlanabileceği en güzel platformun bana ait olanıdır diye düşündüm. Benimle ilgili ve blogumla ilgili merak ettiğiniz her şey için iletisim@sinanduymaz.com.tr adresine mail atabilirsiniz. Hepinize İyi günler ve iyi bloglamalar diliyorum.

Kontrol Et

General Mobil GM 8 Özellikleri , Fiyatı ve Düşüncem

Çevremizde ve özellikle internet ortamında çıkaracağı telefonları sıkça takip edilen telefon markası haline gelen General …