Home / Sağlık & Yaşam / Flakka Nedir? Tüm Dünyaya Yayılıyor!4 Dakika içinde okuyabilirsiniz.

Flakka Nedir? Tüm Dünyaya Yayılıyor!4 Dakika içinde okuyabilirsiniz.

Lafta Zombiye çeviren uyuşturucu diyerek haberleri yapılan, Türkiye topraklarına sokarak gençleri yok etmek isteyen uyuşturucunun adı FLAKKA !

 Aşağıdaki videoyu izlemenizi öneririm

Lafta zombiye çeviren uyuşturucu diyorum çünkü FLAKKA aslında BANYO TUZU denilen bir uyarıcı madde.

Görünüm olarak baktığınızda da tuz tanelerinden farkı olmayan flakka, diğer uyuşturucular gibi kullanılıyor. Amfetamin cinsinde uyarıcıların ortaya çıkarmış olduğu psikolojik ve fiziksel etkileri olan flakka, euphoric (yani öforik; kişinin hoşnut duyduğu, ruhsal olarak kendini iyi hissettiği durum) uyuşturucuların yeni versiyonu arasında yer alıyormuş.

Bu sentetik madde, aşırı derecede güç veriyor!

Yüksek miktarda depamin salgılatan flakka, vücut ısısını da aşırı derecede arttırıyor.

FLAKKA TÜRKİYEDE!

Amerika’da 2011 yılında piyasaya çıkan ve son zamanlarda tüm dünyaya yayılan Flakka, insanların hayatlarını tehdit ediyor. Zombi hapı olarak da adlandırılan Flakka, kişilere adeta ‘yamyam’ gibi özellikleri katıyor. Amerika’da hapın etkisindeki bir kişi bir evsizin yüzünü, bir başkası da oda arkadaşının beynini yedi. Peki son zamanlarda çokça konuşulan ve insanları zombiye dönüştüren Flakka nedir?

Amerika Miami’de 2012’de Rudy Eugene adlı bir adam bir evsizin yüzünü yemeye başladı. Polis geldiğinde, Rudy Eugene, kurbanının yüzünün yüzde 80’ini yemişti. Polisin uyarılarına rağmen yamyamlığı devam eden katil, vurularak öldürüldü. Otopsi sonucu Rudy Eugene’nin Amerika sokaklarında “Ivory Wave”, “Vanilla Sky”, “Bliss” ve “Purple Rain” adıyla satılan sentetik uyuşturucunun (uyarıcı) etkisi altında olduğu saptandı.

Söz konusu uyarıcı piyasaya 2011’de sürülmüştü. 2011’de Indiana’da bir adam bir yolun kenarında bir bayrak direğine tırmanıp ve yoğun trafiğin bulunduğu bir caddeye atlamıştı. Pensylvania’da bir başka adam manastıra girip rahip bıçaklamıştı. West Virginia’da bir kadın çırılçıplak soyunmuş, cildinin altında bir şey olduğunu sandığı için kendini parçalamıştı.

Bu üç olayda da failler yeni sentetik uyarıcının etkisi altındaydı. Bu uyarıcıyı alanların vücut ısısı hızla yükseliyor, bu nedenle insanlar bir şeyin kendilerini yaktığını düşünüp ya soyunuyor ya da derisini yüzmeye çalışıyordu. 2012’de İstanbul Taksim’de de uyuşturucu etkisi altında olan bir adam Atatürk anıtına çıkıp kendini aşağı atmıştı. O dönem bu sentetik uyarıcı Türkiye’de yaygın olmadığı için adamın ne kullandığı anlaşılamadı. Ama son bilgiler ışığında bu adamın da aynı sentetik uyarıcının etkisi altında olduğunu söyleyebiliriz.

Geçen sene 19 yaşındaki üniversite öğrencisi genç, evli bir çifti öldürdükten sonra yüzlerini yemekle suçlanmıştı.

Flakka

Evli çiftin komşularının ihbarı sonucunda polisler eve girdi ve yukarıda gördüğünüz resimdeki genci  John Stevens adındaki adamın üzerinde yüzünü yerken buldular.

Flakka kullanan gencin öldürüp yüzünü yediği çift (Adam 59 Kadın 53 Yaşındaydı.)

Gayet sakin bir biçimde adamın yüzünü yerken bulunan zanlıyı, dört polis memuru zor etkisiz hale getirebilmiş!

Şok tabancası ve kaba kuvvet etki etmiyorken, bir polis köpeğinin zanlıyı etkisiz hale getirdiği biliniyor.

Olay sonrasında yapılan araştırmalar sonucunda katil zanlısı ile maktüllerin herhangi bir bağı bulunamadı!.

Başka hangi olaylarda ortaya çıkacağı şimdilik bilinmese de, Flakka’nın adını bir daha duymak istememiz için hiçbir sebep yok…

Umarım sadece Türkiye ‘yi değil Dünya’yı ayağa kaldıran bu pisliğin önüne geçilir ve karşımıza çıkan beyinsiz flakka kullanıcıları olmaz. Aksi halde, filmler gerçek olur! Hepsinin sonu ölüm, onlar kendini öldürmezse biz kendimizi kurtarmak için onları öldüreceğiz diyebiliriz.

About Sinan Duymaz

1995 Bursa doğumluyum. Lise: Ahmet Necati Yılmaz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi/Veritabanı Programcılığı, Üniversite: Uludağ Üniversitesi/Bilgisayar Programcılığı, mezunuyum. 02/2015’te yaptığım domain kaydıyla başlayan araştırma,yazma merakımın sonucunda bir blog sitesi yaratmaya karar verdim ve daha öncelerde program paylaşımı yaptığım sitemi, blog sitesi olarak güncelledim. Bu blogu açmamdaki en büyük sebep; yazmayı ve faydalı şeyler sunmayı sevdiğim içindir. İnternette bu kadar araştırma yapan ve yeni bilgiler öğrenmeyi seven birisi olarak bunları aktarabileceğim ve başkalarının da yararlanabileceği en güzel platformun bana ait olanıdır diye düşündüm. Benimle ilgili ve blogumla ilgili merak ettiğiniz her şey için iletisim@sinanduymaz.com.tr adresine mail atabilirsiniz. Hepinize İyi günler ve iyi bloglamalar diliyorum.

Kontrol Et

Özge Ulusoy Nasıl Yaşıyor? Nasıl Besleniyor?

Şüphesiz Türkiye’nin en güzel kadınlarından olan Özge Ulusoy, vermiş olduğu röportajlar ile kendi hayatından bahsetti. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir