Home / Android / Facebook ve Whatsapp’a Akıllı Yanıtlama Sistemi Geliyor1 Dakika içinde okuyabilirsiniz.

Facebook ve Whatsapp’a Akıllı Yanıtlama Sistemi Geliyor1 Dakika içinde okuyabilirsiniz.

Google’ın facebook ve whatsapp gibi sosyal medya hesaplarınızda mesajlara  otomatik akıllı cevap verecek sistemi geliştirmeye devam ediyor.

Facebook ve Whatsapp otomatik yanıtlama sistemini, Google’ın Area 120 adı verilen deneysel ürünler üreten bölümü, bir çok popüler mesajlaşma uygulaması arasında çok popüler olacak bir uygulama geliştirmeye devam ediyor.

WhatsApp, Facebook Messenger, Line, Google Allo gibi mesajlaşma uygulamalarına sunulacak yeni özellik, gerekli durumlarda istediğiniz kişiye anlık mesajlar atmanıza olanak tanıyor.

Area 120 tarafından gönderilen bir test davetiyesiyle ortaya çıkan yeni özellik, WhatsApp, Facebook Messenger gibi üçüncü parti uygulamalar için geliştiriliyor. Bu özelliği Google geliştirdiğine göre muhtemelen Android’e özel bir özellik olmasını bekliyor olsak da eğer gerekli ilgiyi görürse, ilerleyen dönemde iOS cihazları için de benzeri uygulamalar görebiliriz.

Otomatik Yanıtlama Özelliği
Otomatik Yanıtlama Özelliği

Akıllı Yanıtlama Nedir?

Akıllı Yanıtlama, Google’ın yapay zeka destekli sunacağı bir hizmet olacak. WhatsApp gibi popüler mesajlaşma uygulamaları ile uyumlu çalışacak akıllı yanıtlama özelliği, mesaj yazmak için müsait olmadığınız durumlarda sizin için mesajları cevaplayacak. Örneğin, “eve ne zaman geliyorsun?” gibi bir soruya, bulunduğunuz konuma göre ne kadar sürede geleceğinizi yazmanızı sağlayacak akıllı yanıtlama özelliği, fotoğrafları sizin zevkinize göre yorumlayabilir.

Yeni özelliğin ne zaman çıkacağı hakkında net bir bilgi yok, ancak Akıllı Yanıtlama özelliğinin WhatsApp, Hangouts, Allo, Facebook Messenger, Android iletileri, Skype, Twitter DM’leri gibi iletişim kurduğunuz hemen hemen her yerde çalışacağı biliniyor.

About Sinan Duymaz

1995 Bursa doğumluyum. Lise: Ahmet Necati Yılmaz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi/Veritabanı Programcılığı, Üniversite: Uludağ Üniversitesi/Bilgisayar Programcılığı, mezunuyum. 02/2015’te yaptığım domain kaydıyla başlayan araştırma,yazma merakımın sonucunda bir blog sitesi yaratmaya karar verdim ve daha öncelerde program paylaşımı yaptığım sitemi, blog sitesi olarak güncelledim. Bu blogu açmamdaki en büyük sebep; yazmayı ve faydalı şeyler sunmayı sevdiğim içindir. İnternette bu kadar araştırma yapan ve yeni bilgiler öğrenmeyi seven birisi olarak bunları aktarabileceğim ve başkalarının da yararlanabileceği en güzel platformun bana ait olanıdır diye düşündüm. Benimle ilgili ve blogumla ilgili merak ettiğiniz her şey için iletisim@sinanduymaz.com.tr adresine mail atabilirsiniz. Hepinize İyi günler ve iyi bloglamalar diliyorum.

Kontrol Et

Sosyal Medya Uzmanı Nedir? Ne Yapar?

Teknolojinin ilerlemesi ve sosyal medya platformlarının geçerliliğini devam ettirmesi ve günümüzde sosyal medya kullanım oranının …