Home / Sosyal Medya / Facebook Hesap Güvenliği | Mail Güncelleme1 Dakika içinde okuyabilirsiniz.

Facebook Hesap Güvenliği | Mail Güncelleme1 Dakika içinde okuyabilirsiniz.

Eğer e-posta hesabınızı yıllar önce facebook hesabı açmak için kurduysanız hesabınız tehlikede olabilir!

 

facebookguvenligi

Resimden de gördüğünüz gibi derdinden yakınan arkadaşımızın sorduğu soruyu 47 kişi sormuş.

facebookguvenligi3

Yıllar önce açılan mail hesaplarınız, kullanılmadığı için otomatik olarak silinmiş olabilir. Facebook hesabınızı çalmak isteyen kişi, şifremi unuttum diyerek ufak tahminlerle mail adresinizi bulabilir ve aynı mail adresini kendisine kaydettikten sonra şifre kurtarma maili gönderip yeni şifre belirleyebilir.

EPOSTA HESABINIZI GÜNCELLEYİN

 

  • Yeni bir e-posta hesabı açın.
  • Facebook hesap ayarlarına gidin.

facebookguvenligi2

(Facebook Hesap Ayarları)

  • ‘Bir başka e-posta adresi veya cep telefonu numarası ekle’ yazısına tıklayarak yeni e-posta adresinizi girin, daha sonra facebook size onay mail’i gönderecek, mail kutunuza giderek onaylayın.
  • Onaylama işlemini gerçekleştirdikten sonra ‘Ana İletişim E-postası’ seçeneği ile yeni hesabınızı seçin ‘Değişiklikleri Kaydet’ diyerek şifreniz ile yaptığınız değişikliği onaylayın.
  • ‘Ana İletişim E-postası’ değişimi yaptıktan sonra eski e-posta adresinizi kaldırıp, değişiklikleri kaydedin.

 Facebook hesabınızın çalınmasını önlemek için giriş onayı kullabilirsiniz. İlgili yazıyı okumak için tıklayın.

About Sinan Duymaz

1995 Bursa doğumluyum. Lise: Ahmet Necati Yılmaz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi/Veritabanı Programcılığı, Üniversite: Uludağ Üniversitesi/Bilgisayar Programcılığı, mezunuyum. 02/2015’te yaptığım domain kaydıyla başlayan araştırma,yazma merakımın sonucunda bir blog sitesi yaratmaya karar verdim ve daha öncelerde program paylaşımı yaptığım sitemi, blog sitesi olarak güncelledim. Bu blogu açmamdaki en büyük sebep; yazmayı ve faydalı şeyler sunmayı sevdiğim içindir. İnternette bu kadar araştırma yapan ve yeni bilgiler öğrenmeyi seven birisi olarak bunları aktarabileceğim ve başkalarının da yararlanabileceği en güzel platformun bana ait olanıdır diye düşündüm. Benimle ilgili ve blogumla ilgili merak ettiğiniz her şey için iletisim@sinanduymaz.com.tr adresine mail atabilirsiniz. Hepinize İyi günler ve iyi bloglamalar diliyorum.

Kontrol Et

Sosyal Medya Uzmanı Nedir? Ne Yapar?

Teknolojinin ilerlemesi ve sosyal medya platformlarının geçerliliğini devam ettirmesi ve günümüzde sosyal medya kullanım oranının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir