Home / Düşüncelerim / Facebook bizi dinliyor mu?1 Dakika içinde okuyabilirsiniz.
facebook bizi dinliyor mu
facebook bizi dinliyor mu

Facebook bizi dinliyor mu?1 Dakika içinde okuyabilirsiniz.

Ortaya atılan bazı iddialara göre facebook bizi dinliyormuş. Atılan iddialardan bazıları ise şöyle;

Bir iddiaya göre gün içinde yaptıkları konuşmaların ardından Facebook’ta o konuyla ilgili beliren reklamlarla karşılaşılması.

Facebook bizi takip mi ediyor?

Facebook bizi dinliyor mu?

Facebook bizi izliyor mu? Gibi komple teorilerine maruz kalan facebook bu iddiaları yalanlıyor.

Rachel Ferrigno isimli facebook kullanıcısı “Telefonlarımızın bizi takip ettiğini düşünen benden başka birileri var mı? Örneğin, konuşmada söz ettiğim iki marka, şimdi Facebook hesabımdaki reklamda çıktı” diye yazmıştır.

Bir başka kullanıcı ise “Eminim, Facebook bizi dinliyor. Bugün uygulamayı sildim, artık beni takip edemeyeceksiniz.” yorumunda bulunmuştur.

Benim kanaatimce böyle bir reklam modelinin olması neredeyse imkansız. Bu tamamen asılsız ortaya atılmış bir iddiadır. Çünkü, konuştuğunuz konuyu önceden Google yada Facebook’ta zaten aratmış olabilirsiniz, bu da gösterilen reklamları etkilemektedir.

Kısa zaman önce facebook yetkilileri, böyle birşeyin asla yapılmadığını söyledi. Söylemelerine göre de, mikrofon erişimi vermemişseniz, uygulama istese de mikrofonunuzu kullanamıyor.

Benim görüşümce böyle birşey mümkün değil. Yine de bu açıklamalar komplo teorilerini yine de susturamıyor.

About Sinan Duymaz

1995 Bursa doğumluyum. Lise: Ahmet Necati Yılmaz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi/Veritabanı Programcılığı, Üniversite: Uludağ Üniversitesi/Bilgisayar Programcılığı, mezunuyum. 02/2015’te yaptığım domain kaydıyla başlayan araştırma,yazma merakımın sonucunda bir blog sitesi yaratmaya karar verdim ve daha öncelerde program paylaşımı yaptığım sitemi, blog sitesi olarak güncelledim. Bu blogu açmamdaki en büyük sebep; yazmayı ve faydalı şeyler sunmayı sevdiğim içindir. İnternette bu kadar araştırma yapan ve yeni bilgiler öğrenmeyi seven birisi olarak bunları aktarabileceğim ve başkalarının da yararlanabileceği en güzel platformun bana ait olanıdır diye düşündüm. Benimle ilgili ve blogumla ilgili merak ettiğiniz her şey için iletisim@sinanduymaz.com.tr adresine mail atabilirsiniz. Hepinize İyi günler ve iyi bloglamalar diliyorum.

Kontrol Et

içerikleri sildim

Kişisel Blogumdaki Yazıları Neden Sildim?

Öncelikle bu bir saçmalık mıdır diye soruyorum kendime. Çünkü hit alan içerikleri dahi sildim. Belki sıralamalardan düşecek(hit …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir