Home / Merak / Dünyanın En İyi Korunan 5 Gizemli Bölgesi4 Dakika içinde okuyabilirsiniz.
Gizemli Yerler

Dünyanın En İyi Korunan 5 Gizemli Bölgesi4 Dakika içinde okuyabilirsiniz.

1-Fort Knox

ABD’nin altın kasası , Fort Knox! ABD’nin çok gizli belgeleri ve amerikanın altın rezervlerinin büyük bir  kısmına ev sahipliği yapar. Şifreleri gün içinde 3-4 kez değişen giriş kapısı 20 ton ağırlığındadır;

Kapısı ve duvarları nükleer bomba etkilerine karşı bile dayanıklıdır. Ayrıca bölge askeri üsse dönüşmüştür ve ortalama 30.000 kişilik ordu bulunmaktadır.

2- ADX Hapishanesi

Amerika’da 1994 yılında açılan, ADX Florence Colorado hapishanesi maksimum güvenliğe sahip hapishanelerin başında yer almaktadır. Maksimum güvenlikli bu hapishane’de Oklahoma City patlamasını düzenleyen ve 168 kişinin ölümüne neden olan Timothy Mcveigh, 11 Eylül saldırılarında 2 bin 996 kişinin ölümüne neden olan kişiden, seri katillere, psikopat insanlara, dünyaların kötülerinin en kötüsü olan kişilerin bulunduğu hapishane.

3.6 metre uzunluğundaki elektrikli tel çitler, haraket algılayıcı dedektörler, basınç algılayıcı zemin, her köşeyi, her yeri gösteren lazerli kamera sistemleri, bir mahkuma yaklaşık 10 gardiyan düşecek şekilde 1000’den fazla gardiyan bulunmaktadır. En ufak sıradışı haraket, Dünya’nın en gelişmiş alarm sistemini meydana sokar.

Mahkumlar 7/24 hiç çıkarılmayacak şekilde hücrede tutulurlar. Çoğu hapis süresince güneş yüzü bile görmezler. Bugüne kadar bu hapishaneden kaçmayı başaran tek bir kişi bile olmamıştır.

3-Poveglia Adası

 

Venedik ve Lido arasında küçük bir ada olan 160.000 kişinin can verdiği ölüm adası. Adaya giriş izni verilmediğinden bu ufacık ada öyle ıssız bir şekilde duruyor. yılında Veba Venedik ve Poveglia yada geldi ve oda diğer birçok küçük adalar gibi, bir karantina kolonisi oldu.

Veba 3 Avrupalıdan 1 ini öldürdü. Hastalığın yayılmasından korkan, Venedikliler ,hastalık belirtisi taşıyan vatandaşlarının birçokğunu adaya sürgün etti. Bu açıkça bir ölüm cezası oldu. Adanın merkezinde ölüler ve sürgün ü protesto eden pek çok hasta dev bir ateşte yakıldı. Bu ateşe anakarada hastalıktan ölen binlerce Venedik vatandaşlarıda dahil edildi.

Veba tekrar 1576 yılında İtalya da baş gösteriyor, öldürücü hastalık olduğundan ve tedavisi de mümkün olmadığından hastalığa yenik düşen binlerce ceset etrafa yığılmaya başlıyor.İnsanların panik yapmaya başlamasıyla tüm cesetler tekrar poveglia adasına götürülerek yakılıyor aynı zamanda cesetler için çukurlar da kazılıyor. En korkuncu ise bu defa getirilen yasal düzenleme ile yaşlı, genç, çocuk demeden veba hastalığına yakalanan herkes adaya sevk edilerek ölüme terk ediliyor.

Takriben 160.000 kişiden fazla insan korkunç bir halde bu adada can veriyor. Ve defalarca büyük ateşlere ve yangınlara maruz kalıyor bu yangınlar 1630 yılına dek defalarca tekrarlanıyor

3-Vatikan Gizli Arşivleri

Hristiyanlık tarihinin en kapsamlı bilgileri Vatikan Gizli Arşivlerinde bulunmaktadır. İçinde 8.yüzyıldan günümüze kadar  olan devlet belgeleri, dünyayı kontrol etme planları hakkında çalışmalar ve 1 milyonun üzerinde kitap bulunmaktadır. Rafların toplam uzunluğu 85 km uzunluğu civarındadır. Bazı iddialara göre Hz. İsa’nın el yazısı ile yazmış olduğu metinleri ve onun günümüze kadar devam ettiği soy ağacı burada bulunmaktadır. Buraya kolaylıkla girebilen tek insan Papa’dır.

4- Federal Reserve Bank of New York

Tüm Dünya’nın altın rezervinin 4’te 1’i buradadır. Yaklaşık 203 milyar dolar civarındadır. Sokağın 24 metre altına kurulmuştur ve 90 tonluk silindir kapağı, akıllı kameralar, haraket sensörleri, iklim kontrolleri, ısı sensörleri ve sadece bir kaç yetkiliye erişimi verilmiş ses tanıma sistemi ile korunur. Bunlar haricinde hiç bir çalışana içeriye girilmesine izin verilmez. Sadece akıllı robotlar kontrol eder.

5-Kore Tarafsız Bölgesi

İmkanınız olsa bile buraya gitmek istemezdiniz. Burası Dünyanın en ağır şekilde ordu yığılmış yeridir. Rakip olarak savaş halinde olan Kuzey Kore ve Güney Kore sınırları arasındaki, 250 uzunluğunda ve 4 km genişliğindeki tampon bölgesidir. Bu bölge Koministleri kuzeyde, Cumhuriyetçileri güneyde tutar. İki tarafta’da savaşa her an hazır yüz binlerce asker sınırlarda devriye gezmektedir. Gözlerden uzak durmayı başarsanız, elektrikli telleri, mayınları ve otomatik silahları atlatsanız bile, vahşi hayvanların yemi olabilirsiniz.

About Sinan Duymaz

1995 Bursa doğumluyum. Lise: Ahmet Necati Yılmaz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi/Veritabanı Programcılığı, Üniversite: Uludağ Üniversitesi/Bilgisayar Programcılığı, mezunuyum. 02/2015’te yaptığım domain kaydıyla başlayan araştırma,yazma merakımın sonucunda bir blog sitesi yaratmaya karar verdim ve daha öncelerde program paylaşımı yaptığım sitemi, blog sitesi olarak güncelledim. Bu blogu açmamdaki en büyük sebep; yazmayı ve faydalı şeyler sunmayı sevdiğim içindir. İnternette bu kadar araştırma yapan ve yeni bilgiler öğrenmeyi seven birisi olarak bunları aktarabileceğim ve başkalarının da yararlanabileceği en güzel platformun bana ait olanıdır diye düşündüm. Benimle ilgili ve blogumla ilgili merak ettiğiniz her şey için iletisim@sinanduymaz.com.tr adresine mail atabilirsiniz. Hepinize İyi günler ve iyi bloglamalar diliyorum.

Kontrol Et

544 Barkod Hangi Ülkenin?

Coca Cola, Fanta, Burn gibi bazı içeceklerin barkod numarası 544 ile başlıyor. Bir çok kişi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir