Home / Öneriler / Bursa’da Yılbaşında Ne Yapılır?3 Dakika içinde okuyabilirsiniz.
Bursa'da Yılbaşı
Bursa'da Yılbaşı

Bursa’da Yılbaşında Ne Yapılır?3 Dakika içinde okuyabilirsiniz.

Bursa’ya yeni taşınanlar yada farklılık arayanlar, doğru adrestesiniz. Malum 2018 yılbaşı kutlamalarında mekanlarda maddi yönden çok para harcanıyor. O kadar para harcamadan Bursa’da yılbaşı programları başlığı altında eğlenmeniz mümkün değil, fakat bu yazımızda sizlere bazı önerilerim olacak.

1-ULUDAĞ

Evet yanlış okumadınız, Uludağ. Yılbaşında en çok gittiğim adres burası, üstelik Uludağ’da yılbaşı geçirmek için çok fazla paranızın olmasına gerek yok, tabii otellere girmeyeceksiniz.

Bursa Yılbaşı Uludağ

Aracınıza biniyorsunuz, istikamet Uludağ. Tabi üşümeyi göze almalısınız ve giyinebildiğiniz kadar kalın giyinmelisiniz. Bursa merkezindeki havaya aldanıp sakın olduğunuz gibi arabaya atlamayın. Eldiveninizi giyin, montunuzu giyin, botlarınızı giyin. Kutuplara gidermişçesine sıkı giyinin. Arabanızın bagajına biraz odun yüklemelisiniz. Birazdan kastım doldurmalısınız yani. Kafanızın uyduğu arkadaş veya eşinizle birlikte erken saatlerde Uludağda yerinizi alın ve kendinizi gecenin akışına bırakın, biraz müzik, biraz soğuk.. Tek masrafınız abur cubur, kullanıyorsanız alkol(Şoförlük yapmayın!), biraz yiyecek, yakıt parası ve az miktarda olan giriş parası. Ayrıca teleferiğin gece saat 2-3 civarına kadar da çalıştığını belirtmek isterim.

2- Deniz Kenarı

Deniz kenarına gitmek için yaz olmasına gerek yok. Gece esintisinde, biraz müzik, biraz muhabbet…

Deniz Kenarı

Yılbaşında, aracınıza binip, bir deniz kenarına gitmekte mantıklı olabilir. Tabiki üşümemek için yine sıkı giyinmenizi öneririm. Denizdeki dalga sesleri eşliğinde, arkadaş veya ailenizle sohbet edebilir, abur cubur tüketebilir yada alkol içebilirsiniz(Şoförlük yapmayın!)

3-Göl/Dere Kenarı

Arkadaşlarınızla toplaşıp, göl veya dere kenarında muhabbet edebilirsiniz. Hatta, merakı olanlar balıkta tutabilir.

Bursa yılbaşı

Tek masrafınız yiyecek/içecek, yakıt parası. Başka hiçbir masrafınız yok, dere kenarında semaver yakıp çay içmeniz için. Ayrıca balık severler olta atıp, zamanın geçmesini bekleyebilirler.

4-Belediye Kutlamaları

Halka açık alanlarda, bazı belediyelerin düzenlemiş olduğu konser/etkinlikler oluyor. Mesela 4-5 sene önce Fatih Sultan Mehmet Bulvarı taraflarında yılbaşı için düzenlenen organizasyonda Zakkum gelmişti. Bunun gibi her zaman olmasa da halka karışmak için ideal fırsatları değerlendirmek gerek.

5-Piyango Çekilişi İçin Bilet Numarası Kovalamak

Milli Piyango Çekilişi

Bunu yapmamalısınız. Hem de ikramiye Ankara’daki 65 yaşındaki amcaya çıkacak. Sizde televizyonun karşısında küfür edeceksiniz. Amorti neyinize yetmiyor ki, siz yukarıdaki maddelerden birini tercih edin 🙂

Mutlu yıllar dilerim 🙂

 

About Sinan Duymaz

1995 Bursa doğumluyum. Lise: Ahmet Necati Yılmaz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi/Veritabanı Programcılığı, Üniversite: Uludağ Üniversitesi/Bilgisayar Programcılığı, mezunuyum. 02/2015’te yaptığım domain kaydıyla başlayan araştırma,yazma merakımın sonucunda bir blog sitesi yaratmaya karar verdim ve daha öncelerde program paylaşımı yaptığım sitemi, blog sitesi olarak güncelledim. Bu blogu açmamdaki en büyük sebep; yazmayı ve faydalı şeyler sunmayı sevdiğim içindir. İnternette bu kadar araştırma yapan ve yeni bilgiler öğrenmeyi seven birisi olarak bunları aktarabileceğim ve başkalarının da yararlanabileceği en güzel platformun bana ait olanıdır diye düşündüm. Benimle ilgili ve blogumla ilgili merak ettiğiniz her şey için iletisim@sinanduymaz.com.tr adresine mail atabilirsiniz. Hepinize İyi günler ve iyi bloglamalar diliyorum.

Kontrol Et

11329973_881024591963600_7632394868687857597_n

Çivili Köyü – Orhaneli

Bir köy düşünün, her taraf ufkunuzu açacak kadar yemyeşil. Temiz havası, soğuk esintileri, güzel insanları …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir