Home / İnternet Dünyası / Bumerangta Nasıl Platin Üye Oldum2 Dakika içinde okuyabilirsiniz.
Yazarkafe

Bumerangta Nasıl Platin Üye Oldum2 Dakika içinde okuyabilirsiniz.

Merhabalar. Hürriyet‘in Yazarkafe olarak bilinen blog yazarlarını bir arada tutmaya yarayan platformdur.

Bumerang, blog yazarlarını bir arada tutup, karşılıklı menfaat sağlayan bir sistemdir. Yani hit arttırma, ziyaretçi kazanma ve bloğunuzu aynı işi yapan farklı bloggerlara sergilemenizde aracı olur.

Yazarkafe ‘nin işleyişi çok basittir. Üyelik ücretsizdir. Üye olduğunuzda Yazarkafe görevlileri sitenizi bir gruba yerleştirir. Sırasıyla Bronz , Altın ve Platin grupları bulunan bu sistemin yerleştirmesi, sitenizin ziyaretçilerine, site kalitenize ve özgün içeriklerinize göre değişmektedir. Peki bu paketler ne işe yarıyor?

Bronz Paket

Bumerang sisteminin en düşük özelliklere sahip paketidir. Bu üyelik tipine yerleştirilen kullanıcılar, reklam teklifleri alamazlar ve yazarkafe platformunda içerik paylaşamazlar. Genellikle yeni kurulmuş, tasarımı kötü veya özgün içerik üretmeyen bloglar bu gruba yerleştirilir.

 

Altın Paket

Sistemin orta seviyeli üyelik tipi olan Altın Paket, reklam teklifleri almanızı sağlar. Bir çok blog bu üyelik tipine yerleştirilir. Bu üyelik tipinde reklam teklifleri alabilirsiniz fakat yazarkafe platformunda içerik paylaşamazsınız.

 

Platin Paket

Bumerang sistemininen üst seviyesidir. Kaliteli bloglar bu seviyeye yerleştirilir. Bu üyelik tipinde hem reklam teklifi alabilir hemde yazarkafede içerik paylaşabilirsiniz.

 

Bumerang / Yazarkafe Sisteminin Faydaları Nelerdir?

Birçok blog bu sisteme üye olur. Tabiki bloglara olan faydaları mevcut. En bilinen faydası ise, bloğunuzu bir çok ziyaretçisinin olduğu platformda sergiliyor olmamız. Eğer Platin üye olabilirseniz, yazarkafe de içerik paylaşabilirsiniz, boomads denilen reklam teklifleri ile para kazanabilirsiniz, ve çok çok kaliteli bir backlink elde edersiniz, farklı bloggerlar ile tanışıp dost olabilirsiniz.

Nasıl Platin Üye Olunur?

Nasıl Platin Üye Oldum?

İşin açıkçası, ilk kayıt olduğunuzda Platin üyeliğe yerleşmek kolay olmuyor. Benim gibi istisnalar hariç. Bunun sebebi ise yazarkafede yazı paylaşarak hit elde etmek, gerekse reklam teklifleri almak.

Daha önceden Bumerang sistemine kayıt olmadım, ilk kayıt olmama rağmen ise yöneticileri beni platin grubuna yerleştirdi. Bu nasıl oldu?

Bunun olması için yapmanız gerekenler aslında çok basit. Belirli bir süre bloğunuza ilgi gösterin ve yeni açmamış olduğunuzdan emin olun. Bumerang, uzun süredir blog olarak kullanılan siteleri, özgün içerik üretip hit elde eden, içeriklerinde resimler paylaşan, ziyaretçiye sahip olan siteleri platin üye yapıyorlar.

Eğer siz hala altın veya Bronz grubunda iseniz ve sitenizin Platin gruba girmesi gerektiğinden eminseniz yetkililere durumu bildirin. Detaylı inceleme sonrası üyelik tipini yükseltme ihtimalleri yüksek.

Reklam Teklifleri Almak

Reklam teklifi almak için herhangi bir başvuru yapamıyorsunuz. Yapmanız gereken güncel ve özgün içerik üreterek yazmaya devam etmeniz. Zamanla teklifler size Bumerang tarafından sunulacaktır.

 

About Sinan Duymaz

1995 Bursa doğumluyum. Lise: Ahmet Necati Yılmaz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi/Veritabanı Programcılığı, Üniversite: Uludağ Üniversitesi/Bilgisayar Programcılığı, mezunuyum. 02/2015’te yaptığım domain kaydıyla başlayan araştırma,yazma merakımın sonucunda bir blog sitesi yaratmaya karar verdim ve daha öncelerde program paylaşımı yaptığım sitemi, blog sitesi olarak güncelledim. Bu blogu açmamdaki en büyük sebep; yazmayı ve faydalı şeyler sunmayı sevdiğim içindir. İnternette bu kadar araştırma yapan ve yeni bilgiler öğrenmeyi seven birisi olarak bunları aktarabileceğim ve başkalarının da yararlanabileceği en güzel platformun bana ait olanıdır diye düşündüm. Benimle ilgili ve blogumla ilgili merak ettiğiniz her şey için iletisim@sinanduymaz.com.tr adresine mail atabilirsiniz. Hepinize İyi günler ve iyi bloglamalar diliyorum.

Kontrol Et

içerikleri sildim

Kişisel Blogumdaki Yazıları Neden Sildim?

Öncelikle bu bir saçmalık mıdır diye soruyorum kendime. Çünkü hit alan içerikleri dahi sildim. Belki sıralamalardan düşecek(hit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir