Home / Android / Arkaplanda Çalışan Uygulamayı Kapatmak / İnternet ve Şarj Tasarrufu1 Dakika içinde okuyabilirsiniz.

Arkaplanda Çalışan Uygulamayı Kapatmak / İnternet ve Şarj Tasarrufu1 Dakika içinde okuyabilirsiniz.

Telefonlarımızda her ne kadar uygulamaları sonlandırsakta arkaplanda bazı işlemleri yapmaya devam ederler.

Hemen örnek verecek olursak facebook uygulaması, instagram uygulaması, twitter uygulaması kapalı olsa bile bildirim telefonunuza geliyor. Bu gibi işlemler için arka planda çalışmaya devam ediyorlar.

Yaptıkları işlemler gerek internetimizi gerekse şarjımızı harcayabiliyorlar. Hele ki ihtiyaç duyduğumuz ve silmek istemediğimiz bazı uygulamalar sırf şarj ve internet düşmanı olsun diye yapılmış gibiler.

Bu kötü durumu uygulamayı durdurmaya zorlayarak çözüme kavuşturabiliyoruz.

Örneğin instagram uygulaması için;

Ayarlar/Uygulamalar ‘a girip instagram yazan uygulamayı buluyoruz ve bir kez dokunuyoruz.

Aşağıdaki gibi bir ekran ile karşılaşacağız.

DURDURMAYA ZORLA butonuna basarak uygulamayı tamamen durduruyoruz.

Telefonunuzun pil veya mobil veri özelliklerinden en çok harcayan uygulamaları bu şekilde sonlandırırsanız siz menüden uygulamayı açana kadar uygulama kapalı kalacaktır. Fakat uygulama ile işiniz bittiğinde yine yukarıdaki gibi DURDURMAYA ZORLA işlemini yapmalısınız. Sık kullanmadığınız uygulamalar için tasarrufu bu şekilde sağlayabilirsiniz.

İYİ GÜNLER DİLERİM..

About Sinan Duymaz

1995 Bursa doğumluyum. Lise: Ahmet Necati Yılmaz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi/Veritabanı Programcılığı, Üniversite: Uludağ Üniversitesi/Bilgisayar Programcılığı, mezunuyum. 02/2015’te yaptığım domain kaydıyla başlayan araştırma,yazma merakımın sonucunda bir blog sitesi yaratmaya karar verdim ve daha öncelerde program paylaşımı yaptığım sitemi, blog sitesi olarak güncelledim. Bu blogu açmamdaki en büyük sebep; yazmayı ve faydalı şeyler sunmayı sevdiğim içindir. İnternette bu kadar araştırma yapan ve yeni bilgiler öğrenmeyi seven birisi olarak bunları aktarabileceğim ve başkalarının da yararlanabileceği en güzel platformun bana ait olanıdır diye düşündüm. Benimle ilgili ve blogumla ilgili merak ettiğiniz her şey için iletisim@sinanduymaz.com.tr adresine mail atabilirsiniz. Hepinize İyi günler ve iyi bloglamalar diliyorum.

Kontrol Et

Youtube Go : Nedir? ( internetsiz video izleme )

Değerli blog takipçilerim, google’ın geliştirmeye devam ettiği Youtube GO uygulaması ile internet bağlantımız olmadığında youtube …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir