Home / Android / Android telefonlarda okuma modu nedir? Ne işe yarar?1 Dakika içinde okuyabilirsiniz.

Android telefonlarda okuma modu nedir? Ne işe yarar?1 Dakika içinde okuyabilirsiniz.

Merhaba Sevgili Ziyaretçi,

 

Telefonlarımızda bulunan okuma modunun ne işe yaradığı hakkında bilmeyenler için ufak bir anlatım yapayım;

Okuma modu, ekranımızın parlaklığı ve rengi gibi ufak ayarlamalar yaparak okumamızı kolaylaştırır, gözlerimiz daha az yorulur. Yani telefonumuzun ekranına sürekli baksakta normal kullanıma göre gözlerimiz daha az yorulur.

Aşağıdaki resimdeki gibi okuma moduna girdiğinizde sağ üst kısımda bulunan kalem’e tıklayarak okuma moduna nerede okuma yapıyorsanız veya bir kitap uygulamanız var ise seçip okuma modunu o uygulamada aktif ediyorsunuz. Aşağıdaki resim Samsung Galaxy Note 3 cihazına aittir, ayarlamalar genellikle aynı olsa da bazı cihazlarda farklılık gösterebilir.

 

 

 

 

Google’dan gelen aramalar:

  • okuma modu nedir note 3
  • okuma modu chrome
  • note 4 okuma modu
  • telefondan kitap okuma
  • okuma modu nasıl açılır
  • Okuma modu nasıl kullanılır

 

 

About Sinan Duymaz

1995 Bursa doğumluyum. Lise: Ahmet Necati Yılmaz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi/Veritabanı Programcılığı, Üniversite: Uludağ Üniversitesi/Bilgisayar Programcılığı, mezunuyum. 02/2015’te yaptığım domain kaydıyla başlayan araştırma,yazma merakımın sonucunda bir blog sitesi yaratmaya karar verdim ve daha öncelerde program paylaşımı yaptığım sitemi, blog sitesi olarak güncelledim. Bu blogu açmamdaki en büyük sebep; yazmayı ve faydalı şeyler sunmayı sevdiğim içindir. İnternette bu kadar araştırma yapan ve yeni bilgiler öğrenmeyi seven birisi olarak bunları aktarabileceğim ve başkalarının da yararlanabileceği en güzel platformun bana ait olanıdır diye düşündüm. Benimle ilgili ve blogumla ilgili merak ettiğiniz her şey için iletisim@sinanduymaz.com.tr adresine mail atabilirsiniz. Hepinize İyi günler ve iyi bloglamalar diliyorum.

Kontrol Et

Youtube Go : Nedir? ( internetsiz video izleme )

Değerli blog takipçilerim, google’ın geliştirmeye devam ettiği Youtube GO uygulaması ile internet bağlantımız olmadığında youtube …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir