Home / Şehirler / Alanya Gezilecek Görülecek Yapılacaklar2 Dakika içinde okuyabilirsiniz.
alanya
Alanya Gezilecek Görülecek Yapılacaklar

Alanya Gezilecek Görülecek Yapılacaklar2 Dakika içinde okuyabilirsiniz.

7’den 70’e herkese hitap edecek bir tatil vadeden Alanya, Türkiye’nin en önemli tatil merkezlerinden biridir. Denizi mavisi yeşili temiz havası ile adeta cennetten bir yer olan bu muhteşem güzellikteki tatil ilçesi sizleri bekliyor. Alanya’da gezilecek görülecek bir çok yer yapılacak bir çok şey var. Tarih, doğa, sportif faaliyet, eğlence, gece hayatı her şey Alanya’da mevcut.

Alanya Jeep Safari

4×4 arazi araçları ile çamurlu ve engebeli arazide eşsiz manzara eşliğinde adrenalin dolu anlar yaşamak için Alanya Jeep Safari turuna katılın. Heyecan seven turistlerin tercih ettiği turlardan biri olan Jeep Safari ile Alanya’nın bir çok güzelliğini keşfedeceksiniz. Tur ilk olarak muhteşem manzaraya sahip seyir terasına doğru hareketle başlar. Seyir terasına varıp kısa bir fotoğraf molası verildikten sonra kırsal kesime doğru yolculuk başlar. Yer yer offroad pistlerde heyecan dolu anlar yaşarsınız. Ayrıca offroad kısımlarda su savaşlarına da katılabilirsiniz. Size eşlik eden rehberlerimiz gezilen yerler hakkında detaylı bilgi verirler. Dim Çayı ve Dim barajı ziyaret edilir. Daha sonra yemek molası verilir. Yemek molasının ardından geri dönüş yolu başlar ve tur sona erer.

Alanya Hamam Turu

Tatilin ve eğlencenin tadını çıkartırken ne kadar yorulduğunuzu anlayamayabilirsiniz. Ancak keyifli bir Alanya Hamam Turu’na katılırsanız o yorgunluktan eser kalmaz. İlk olarak 15 dakikalık sauna seansı ile terleyerek rahatlarsınız. Daha sonra geleneksel Türk Hamamına has göbek taşında keselenir, kirli ve eski derilerinizden kurutulursunuz. Ardından köpük masajı ile rahatlamanın keyfine varırsınız. Tüm bunlar yetmediyse ek paketler ile yağ masajı maske gibi hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

Alanya Kapadokya Turu

Alanya’ya nispeten uzak ancak mutlaka görülmesi gerken yerlerden biri olan Kapadokya için düzenlenen Alanya Kapadokya Turu kaçırılmayacak bir aktivite. Tamamen doğal oluşum olan Peri Bacaları değişik yapıları ile gerçekten ilgi çekici bir görsel sunuyor. Kapadokya yapabilceğiniz bir çok faaliyet bulunmaktadır. Burada yeraltı şehrini gezebilir, çömlek atölyelerinde kendi çömleğinizi keni ellerinizle yapabilir ya da balon turlarına katılarak Kapadokya manzarasını kuş bakışı gözlemleyebilirsiniz.

About Sinan Duymaz

1995 Bursa doğumluyum. Lise: Ahmet Necati Yılmaz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi/Veritabanı Programcılığı, Üniversite: Uludağ Üniversitesi/Bilgisayar Programcılığı, mezunuyum. 02/2015’te yaptığım domain kaydıyla başlayan araştırma,yazma merakımın sonucunda bir blog sitesi yaratmaya karar verdim ve daha öncelerde program paylaşımı yaptığım sitemi, blog sitesi olarak güncelledim. Bu blogu açmamdaki en büyük sebep; yazmayı ve faydalı şeyler sunmayı sevdiğim içindir. İnternette bu kadar araştırma yapan ve yeni bilgiler öğrenmeyi seven birisi olarak bunları aktarabileceğim ve başkalarının da yararlanabileceği en güzel platformun bana ait olanıdır diye düşündüm. Benimle ilgili ve blogumla ilgili merak ettiğiniz her şey için iletisim@sinanduymaz.com.tr adresine mail atabilirsiniz. Hepinize İyi günler ve iyi bloglamalar diliyorum.

Kontrol Et

Bedava Sohbet Siteleri

Değerli blog takipçilerim, bu makalem tanıtım amaçlıdır. Bazı sohbet sitelerinin tanıtımının yapılması amacıyla paylaşılmıştır. Yaşı …