Home / Geleceğe Dair / Akıllı Telefonların Pil Ömrünü 2 Katına Çıkaracak Keşif1 Dakika içinde okuyabilirsiniz.
Düşük Şarj
Düşük Şarj

Akıllı Telefonların Pil Ömrünü 2 Katına Çıkaracak Keşif1 Dakika içinde okuyabilirsiniz.

Hepimizin problemi olan şarj problemi, ilerleyen zamanlarda tarih olacak. Tabiki bu keşif şuan kullanmış olduğumuz cihazları etkilemeyecek. İlerleyen zamanlarda üretilen teknolojik aletlerde, daha doğrusu batarya ve pil kullanılan cihazlarda kullanılabilir. Yani şuanlık bizi etkileyecek birşey yok, herşey gelecekte.

Teksas Üniversitesi’nde geliştirilmekte olan lityum iyon pil depolamasını 2 kat artıracak bir yöntem keşfetmiş.

 

 

Çoğu zaman lityum iyon pillerin anotları için grafit denilen madde  ve bildiğimiz bakır kullanılıyordu. Üniversitedeki ekip ise daha iyi performans için arayışlara girdi. Ekip tarafından yeni bir kalay alüminyum alaşımı geliştirildi ve bu alaşım depolama performansını iki katına kadar çıkarabiliyormuş.

Yine de bu teknoloji kısa sürede hayatımıza girmeyecek, bu yüzden batarya kapasitesi yüksek ve hızlı şarj olan telefonları tercih etmeliyiz.

About Sinan Duymaz

1995 Bursa doğumluyum. Lise: Ahmet Necati Yılmaz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi/Veritabanı Programcılığı, Üniversite: Uludağ Üniversitesi/Bilgisayar Programcılığı, mezunuyum. 02/2015’te yaptığım domain kaydıyla başlayan araştırma,yazma merakımın sonucunda bir blog sitesi yaratmaya karar verdim ve daha öncelerde program paylaşımı yaptığım sitemi, blog sitesi olarak güncelledim. Bu blogu açmamdaki en büyük sebep; yazmayı ve faydalı şeyler sunmayı sevdiğim içindir. İnternette bu kadar araştırma yapan ve yeni bilgiler öğrenmeyi seven birisi olarak bunları aktarabileceğim ve başkalarının da yararlanabileceği en güzel platformun bana ait olanıdır diye düşündüm. Benimle ilgili ve blogumla ilgili merak ettiğiniz her şey için iletisim@sinanduymaz.com.tr adresine mail atabilirsiniz. Hepinize İyi günler ve iyi bloglamalar diliyorum.

Kontrol Et

Gelecek hayatımızda ne değişecek

Gelecek : Hayatımızda Ne Değişecek ?

Gelecek… Ne kadar ucu açık bir kelime. Kimse ne getireceğini bilmiyor, ne götüreceğini bilmiyor. Bazılarımız …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir