Home / Düşüncelerim / 4 Doğru 1 Yanlışı Götürmez Mi ?1 Dakika içinde okuyabilirsiniz.

4 Doğru 1 Yanlışı Götürmez Mi ?1 Dakika içinde okuyabilirsiniz.

Herkesin hataları, yanlışları olabilir. İnsanlar hata yapar ama önemli olan kendini samimi bir şekilde affettirmek ve ders alıp aynı hatayı tekrar yapmamaktır.

Bardağın dolu tarafından bakmazlar hata yaptığınızda, doğrular göz önüne gelmez ama yaptığınız tek hata onca doğruyu unutturur insana. 1 yanlış yaptığınızda insanlar için yapmış olduğunuz 4 doğru ‘nun bir önemi kalmaz artık.

“Sınavlara girdiğimizde 4 yanlış 1 doğruyu götüreceğine 1 yanlış tüm doğruları götürmeli aslında, sonuçta okullar insanları geleceğe hazırlıyor, hayatta böyle olduğuna göre …” diye bir paragraf yazsam bana herkes olur mu öyle şey? diye sorular soracak. Olmaz diyeceğim… Olmaz… İnsanları tek hatasında silmeyin, üzerini karalamayın, affedin diyeceğim. Yaptığı doğruları göz önüne getirip hatasını görmezden gelin diyeceğim.

Herkes hata yapar, kendinizi yargıladığınız kişinin yerine koyun, onun üzerini karalayarak bir hata da siz yapmayın.

4 doğru 1 yanlışı götürmez mi?

Hiç hata yapmayan insan,
hiçbir iş yapmayan insandır.
...ve hayattaki en büyük hata,
kendisini hatasız sanmaktır.
Yunus Emre

 

About Sinan Duymaz

1995 Bursa doğumluyum. Lise: Ahmet Necati Yılmaz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi/Veritabanı Programcılığı, Üniversite: Uludağ Üniversitesi/Bilgisayar Programcılığı, mezunuyum. 02/2015’te yaptığım domain kaydıyla başlayan araştırma,yazma merakımın sonucunda bir blog sitesi yaratmaya karar verdim ve daha öncelerde program paylaşımı yaptığım sitemi, blog sitesi olarak güncelledim. Bu blogu açmamdaki en büyük sebep; yazmayı ve faydalı şeyler sunmayı sevdiğim içindir. İnternette bu kadar araştırma yapan ve yeni bilgiler öğrenmeyi seven birisi olarak bunları aktarabileceğim ve başkalarının da yararlanabileceği en güzel platformun bana ait olanıdır diye düşündüm. Benimle ilgili ve blogumla ilgili merak ettiğiniz her şey için iletisim@sinanduymaz.com.tr adresine mail atabilirsiniz. Hepinize İyi günler ve iyi bloglamalar diliyorum.

Kontrol Et

içerikleri sildim

Kişisel Blogumdaki Yazıları Neden Sildim?

Öncelikle bu bir saçmalık mıdır diye soruyorum kendime. Çünkü hit alan içerikleri dahi sildim. Belki sıralamalardan düşecek(hit …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir